Biwak na Luzie 11 HDCzB

Biwak na Luzie 11 HDCzB

Biwak na Luzie 11 HDCzB

Biwak na luzie pod takim hasłem został zorganizowany biwak naszej drużyny aby zastanowić się jak i co dlaczego i kiedy robić w najbliższym roku harcerskim 2016/17 roku.

Harcerstwo – tajemnica, przygoda, wyzwanie, przyjaźń, ideały

Nie zrozumiesz, póki tego nie przeżyjesz

Nasza drużyna działa w trzech pionach: Zuchy, Harcerze, Harcerze Starsi oraz pion wodny czyli żeglarski. Uczestnicy biwaku jako zadanie wspólne mieli wypracować założenia dla całej drużyny, tak aby każdy miał wpływ na to co będzie się działo w najbliższym czasie. Nastąpiła burza mózgów przy wieczornym ognisku i padały różne propozycje np. wspólna wycieczka całej drużyny na Wyspę Tropikalną, organizacja zimowych ferii w Polskę, obóz wyjazdowy “Bieszczady” udział w rajdach organizowanych w edycjach ogólnopolskich. Tak minęło nam ognisko oczywiscie I część, bo w II części kolacja grzanki, kiełbaski, pieczone ziemniaki.

Rano silna grupa, którą zorganizował FRANEK wybrała się do gospodarza po prowiant na śniadanie: jajka, twarożek i największe wyzwanie, mleko od krowy, tylko był jeden problem, ktoś musiał się zdecydować wydoić krowę. Franek podjął wyzwanie i spisał się na medal. Będzie mleko na śniadanie. Prezentujemy na zdjęciach wyprawę do gospodarza.

Po śniadaniu czas na relaks pływanie na żaglach, kajakach, kąpiel w jeziorze i desant dla odważnych. Wspólny obiad, prawdziwe włoskie spagetti, a po obiedzie spacer i relaks. Wracamy do domu naładowani nowymi pomysłami, pełni energii do pracy harcerskiej.

Zapraszamy do naszej drużyny: https://www.zhprumia.pl/kategoria/druzyny-hufca/

Hm Bogdan Formella