Gra Terenowa o Generale Stanisławie Sosabowskim

Gra Terenowa o Generale Stanisławie Sosabowskim

Gra Terenowa o Generale Stanisławie Sosabowskim

18 września w Hufcu Rumia zostały przeprowadzone zajęcia w zakresie historii i tradycji polskiego spadochroniarstwa sportowego i wojskowego. Harcerze poznali historię utworzenia 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej i Gen .Stanisława Sosabowskiego, oraz 6 Brygady Powietrznodesantowej im. Gen. Stanisława Franciszka Sosabowskiego.

 
 

Uczestnicy mieli do wykonania zadania związane z omawianym tematem. Zostały również przeprowadzone zajęcia jak samodzielnie wykonać elementy maskujące odzież potrzebne do skrytego przemieszczania się w terenie (Ghillie Suit). Dowiedzieli się również jakie ćwiczenia wykonuje zespół snajperski podczas szkolenia.

 

Po przerwie obiadowej zostały przeprowadzone ćwiczenia ruchowe wzmacniające ciało do bezpiecznego wykonywania skoków ze spadochronem. Uczestnicy gry poznali jakie znaki startowe są rozkładane podczas skoków spadochronowych, oraz zapoznali się z tym, co należy robić podczas procesu lądowania oraz przyziemienia. Każdy z obecnych zapoznał się ze sprzętem spadochronowym i miał możliwość założenia uprzęży i zapoznania się z procedurą awaryjną podczas skoku.

 

Na zakończenie zostały zademonstrowane czynności podczas otwierania się spadochronu głównego oraz jak wygląda czasza spadochronu eliptycznego.

 

phm. Leszek Iwiński