Konferencja skautowa regionu Morza Bałtyckiego „Baltic Sea Meeting 2016”

Konferencja skautowa regionu Morza Bałtyckiego „Baltic Sea Meeting 2016”

Konferencja skautowa regionu Morza Bałtyckiego „Baltic Sea Meeting 2016”

W dniach 30.09 – 02.10.2016r. dwie instruktorki z Hufca ZHP Rumia brały udział w konferencji skautowej regionu Morza Bałtyckiego „Baltic Sea Meeting 2016”.

Tegoroczna edycja odbywała się w malowniczej Lubece. Na spotkaniu poruszane były różne tematy – od tradycji w poszczególnych organizacjach skautowych, przez problemy dzisiejszego skautingu na świecie, aż do współpracy między organizacjami i wzajemnej pomocy. Konferencja była wspaniałą okazją do poznania sąsiednich organizacji „od kuchni”, ale także do wymiany cennych poglądów i doświadczeń. Druhny wróciły zmotywowane i pełne energii do pracy w świeżo rozpoczętym roku harcerskim.

Czuwaj!
phm. Patrycja Jabłońska