Kurs pierwszej pomocy dla harcerzy starszych i wędrowników

Kurs pierwszej pomocy dla harcerzy starszych i wędrowników

Kurs pierwszej pomocy dla harcerzy starszych i wędrowników

W weekend 11-12 marca Harcerski Szczep Leśnego Wampum Reda we współpracy z Harcerskim Klubem Ratowniczym Luzino z Hufca ZHP Wejherowo zorganizował 16 godzinny kurs pierwszej pomocy dla harcerzy starszych i wędrowników.

Uczestnicy kursu mieli zajęcia teoretyczne oraz praktyczne. Dowiedzieli się między innymi jak pomagać przy zatruciach, urazach, krwawieniach, zaburzeniach przytomności i czym jest resuscytacja krążeniowo- oddechowa. Harcerze ćwiczyli przy pomocy fantomów, defibrylatorów oraz innych sprzętów. Dziękujemy ratownikom i instruktorom za poświęcony czas i chęci w celu wyszkolenia naszych harcerzy starszych oraz wędrowników. Dziękujemy symulantom za idealną grę aktorską w czasie ćwiczeń z pierwszej pomocy.
Kurs zakończył się egzaminem. Z dumą ogłaszamy, że 100% uczestników go zdało ! Gratulacje!!!

Z ramienia szczepu organizatorem kursu był dh Krystian Dzięcielski

Foto dh Patrycja Parulska