Śniadanie Wielkanocne

Śniadanie Wielkanocne

Śniadanie Wielkanocne

Śniadanie Wielkanocne odbyło się w sobotę 15.04.2017 roku o godz. 10.00 w Domu Harcerza w Rumi. Ponad 70 osób uczestniczyło w śniadaniu organizowanym przez Stowarzyszenie Nasza Rumia, Harcerzy z Hufca Rumia, MOPS i Urząd Miasta w Rumi. Trzeba przyznać iż ta forma cieszy się dużym powodzeniem bo miejsca były wypełnione na dwóch salach.

Śniadanie wielkanocne jest organizowane cyklicznie gdyż była to już 9 edycja. Uroczyste poświęcenie pokarmów przez księdza, podzielenie się jajeczkiem i posmakowanie pokarmów: barszcz biały, kiełbaska biała, sałatki, ryba po grecku, wędliny, sery kawa i ciasto.

Każdy z uczestników śniadania otrzymał paczkę i dwa gorące obiady na święta. Do domu dla osób potrzebujących i samotnych zostały też dostarczone obiady w ilości ponad 100 szt.

Mamy nadzieję, iż świąteczna atmosfera oraz wszystkie dania na śniadaniu choć trochę wzbogaciły atmosferę świąteczną dla osób które przyszły do Domu Harcerza na śniadanie. Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy pomagali w organizacji, zbierali żywność do paczek, Urzędowi Miasta Rumia za dofinansowanie części kosztów organizacji śniadania z budżetu Gminy. Dziękujemy harcerzom za pełnienie służby podczas zbiórki żywności i pomocy w obsłudze przy podawaniu do stołów.

Na śniadaniu ktoś zadał takie pytanie, czy warto robić to wszystko, TAK warto czasami dać coś od siebie dla innych a szczególnie gdy to robią Harcerze i Wolontariusze.

Hm Bogdan Formella