44 Rajd Szlakiem Bohatera Hufca ZHP Rumia

44 Rajd Szlakiem Bohatera Hufca ZHP Rumia

44 Rajd Szlakiem Bohatera Hufca ZHP Rumia

W dniach 8-9 kwietnia harcerze i instruktorzy z Hufca ZHP Rumia wzięli udział w 44 Rajdzie Szlakiem Bohatera Hufca ZHP Rumia, którego komendantką była dh. pwd. Natalia Kalinowska rozpoczynając obchody 85-lecia harcerstwa w Rumi. Łącznie w rajdzie uczestniczyło ponad 160 osób.

Harcerze na trasie miastem oraz Rumskimi lasami rywalizowali na dwóch różnych trasach, harcerskiej i starszo harcerskiej. Uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością wiązania węzłów żeglarskich, orientowaniem w terenie za pomocą busoli, wiedzą z zakresu pierwszej pomocy, historii ZHP oraz logicznym myśleniem.

Podczas trasy harcerze gotowali również posiłek dla zastępu na ognisku. Trasa była ciężka, jednak piękna pogoda towarzysząca uczestnikom motywowała do działania. Na zakończenie swoich zmagań harcerze udali się na pyszną grochówkę.

Puchar przechodni oraz pierwsze miejsce na trasie harcerskiej zajął patrol „Czarne Orły” z 21 HDCzB, drugie miejsce zdobył patrol „Czołgiści” z 20 RDHCzB, a trzecie patrol „Misie” z 11 HDCzB. Na trasie starszo harcerskiej 1 miejsce i puchar przechodni zdobył patrol „Czerymoja” z 13 HDZB, 2 miejsce patrol „Czarne Żagle” z 6 RWDH, a 3 miejsce patrol Krokodyle z 1 DHNS „Zdobywcy”.

Uczestnicy przygotowali na rajd przedmioty z drewna/metalu/tworzywa – przedmioty, które przetrwają lata, nawiązujące do harcerskiej historii Hufca ZHP Rumia i będą zaprezentowane na wystawie z okazji 85-lecia.

Fotograf: Dh. Patrycja Parulska

pwd. Natalia Kalinowska