Delegacja Hufca na 50. zlocie skautów InterCamp

Delegacja Hufca na 50. zlocie skautów InterCamp

Delegacja Hufca na 50. zlocie skautów InterCamp

W dniach 2 – 5 czerwca 47 harcerzy z Hufca ZHP Rumia wzięło udział w 50. już międzynarodowym zlocie skautów InterCamp. Tegoroczne wydarzenie miało miejsce w Niemczech, w mieście Warendorf.

W sobotę, pierwszego programowego dnia zlotu, uczestnicy zostali podzieleni na międzynarodowe grupy w których wykonywali rozmaite zadania – przez gry i zabawy, po zadania oparte na komunikacji i spacer po mieście Warendorf.

Rumscy harcerze świetnie dogadywali się z innymi skautami w języku angielskim. Drugiego dnia zlotu na harcerzy czekała wędrówka po malowniczych okolicznych terenach. Na trasie czekały na nich zadania oparte na współpracy w patrolach. Wieczorem odbyła się najsmaczniejsza część zlotu – Food Festival. Patrole ze wszystkich obecnych krajów przygotowywały swoje regionalne dania i przysmaki. Rumscy harcerze częstowali swoich zagranicznych kolegów naszym polskim bigosem, który cieszył się ogromnym powodzeniem.

W trakcie Food Festivalu harcerze z Hufca ZHP Rumia dumnie promowali swoje miasto – Rumię, rozdając skautom rozmaite materiały, takie jak torby, naklejki, smycze i inne. W poniedziałek harcerze i skauci posadzili wspólnie międzynarodowe drzewo w pobliskim parku. Po ceremonii zamknięcia wszyscy szczęśliwie wrócili do domu.

W tegorocznym InterCampie brało udział ponad 3500 skautów z różnych krajów, między innymi z Francji, Niemiec, Czech, USA, Holandii i Belgii. W przyszłym roku InterCamp odbędzie się w Belgii. Mamy nadzieję, że i tam harcerze z Hufca ZHP Rumia będą reprezentować Polskę i swoje miasto – Rumię.

Czuwaj!
phm. Patrycja Jabłońska