Harcerskie Obozy w Potęgowie

Harcerskie Obozy w Potęgowie

Harcerskie Obozy w Potęgowie

Harcerski Ośrodek Centrum Przygody w Potęgowie gościł w tym roku obozy harcerskie w trzech turnusach. Łącznie z wakacyjnej oferty ośrodka skorzystało ponad 500 uczestników.

Harcerskie obozy zorganizowane zostały dla zuchów i harcerzy z Tczewa, Grudziądza, Hufca ZHP Rumia oraz dzieci i młodzieży z okolic Trójmiasta. Pod koniec lipca zorganizowany został obóz przygodowy oraz obóz dla skautek z Rzymu.

Programy obozowe były dostosowane do grup wiekowych oraz chęci przeżycia przygody harcerskiej. Odbył się Kurs na Żeglarza jachtowego, podczas którego 10 osób zdobyło patent Żeglarza Jachtowego. Ogromnym Powodzeniem cieszyły się zajęcia na wodzie: pływanie na kajakach, łodziach żaglowych typu Puck, Omega. Były również organizowane gry i zabawy w wodzie na zorganizowanym kąpielisku pod okiem Ratownika WOPR, łącznie z nauką pływania. Wyprawy do lasu, podchody, biegi patrolowe gry i zabawy w okolicach otaczającego nas Kaszubskiego Parku Krajobrazowego miały ogromne powodzenie. Wyprawy m.in. na Diabelski Kamień, Bunkier Gryfa Pomorskiego, ścisłego rezerwatu przyrody, punktu widokowego „Zamkowa Góra”, to tylko niektóre miejsca na szlakach wędrówek. Odbyły się także wycieczki autokarowe do miejscowości Szymbark, Lębork czy Łeba. Pomimo pogody, która nie pomagała w tym roku, każdy z uczestników mile będzie wspominać przygody na obozie.

Hm Bogdan Formella