Harcerskie Lato

Harcerskie Lato

Harcerskie Lato

Zuchy i harcerze z rumskiego Hufca ZHP spędzili wakacje na obozach w różnych zakątkach Polski. Tradycyjnie obóz odbył się w Naszym Ośrodku Centrum Przygody w Potęgowie, gdzie harcerze zdobywali Patent na Żeglarza.

Drugi obóz odbył się w Szklanej Hucie baza hufca Lębork nad morzem niedaleko Białej Góry ponad 150 zuchów i harcerzy realizowało program podzielony na trzy obozy.

Następny obóz odbył się w miejscowości Unieście w Zachodniopomorskim województwie realizując program „Włóczykije północy” zorganizowany dla 20 uczestników.

Odbył się też obóz w Górach a dokładnie w Jaworzu Nałęże baza hufca Katowice, w którym uczestniczyło prawie 50 uczestników realizując program „Strażnicy Lasu”. Harcerze z 11 HDCzB zorganizowali obóz w dwóch etapach 7 dni w Potęgowie 7 dni w Szklanej Hucie o programie Żeglarsko – Harcerskim dla 30 zuchów i harcerzy.

Nasi harcerze uczestniczyli też w innych formach akcji letniej takich jak kursy drużynowych w Borach Tucholskich, Siemiany – Mazury oraz w akcjach szkoleniowych. Przygoda Harcerska na harcerskim szlaku jest czymś czego nie da się zapomnieć a doświadczenie i nabyte umiejętności zawsze przydają się w dorosłym życiu. Nasze przygody prezentujemy na zdjęciach.

Hm Bogdan Formella