XLIII Rajd Szlakiem Bohatera Hufca ZHP Rumia

XLIII Rajd Szlakiem Bohatera Hufca ZHP Rumia

XLIII Rajd Szlakiem Bohatera Hufca ZHP Rumia

16 kwietnia 2016 roku odbył się XLIII Rajd Szlakiem Bohatera Hufca ZHP Rumia- I Brygady Pancernej WP. Ponad dwieście zuchów, harcerzy, wędrowników i instruktorów Związku Harcerstwa Polskiego wzięło udział w największym wydarzeniu harcerskim organizowanym corocznie na terenie Rumi.

Uczestnicy współzawodniczyli między sobą na dwóch trasach: zuchowej i harcerskiej. Tor przeszkód, kamuflaż w lesie, odszyfrowanie wiadomości czy udzielenie pierwszej pomocy to tylko część wyzwań jakim musieli stawić czoła podczas wędrówki. Choć rajd rozpoczął się w sobotę to patrole zaczęły zbierać punkty znacznie wcześniej. Każda grupa miała za zadnie wykonać makietę czołgu i wysłać jej zdjęcie do organizatorów. Zdjęcia wzięły udział w konkursie na fanpage’u XLIII Rajdu Szlakiem Bohatera Hufca ZHP Rumia na Facebooku. Patrol, którego makieta zdobyła największą ilość polubień, zdobył dodatkowe punkty do oceny ogólnej.
Celem rajdu było przybliżenie postaci patrona naszego Hufca – I Brygady Pancernej WP oraz promocja miasta i jego historii, szerzenie harcerskiego trybu życia, a także dobra zabawa. Podsumowanie rajdu oraz rozdanie nagród dla najlepszych patroli odbyło się w niedzielę 17.04.2016 roku na terenie Szkoły Podstawowej nr 10 w Rumii. Puchar przechodni za pierwsze miejsce na trasie harcerskiej wygrała 13 Harcerska Drużyna Zielonych Beretów
im. Cichociemnych. Zwycięską gromadą na trasie zuchowej okazała się 22 Gromada Zuchowa „Dzielni odkrywcy”. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy na XLIV Rajd w przyszłym roku.

Zuzanna Roś
Natalia Kalinowska
Patrycja Jabłońska