Zimowisko 2018

Zimowisko 2018

Zimowisko 2018

ZIMOWISKO

444

Kiedyś:

Przepowiednia ukryta w obrazie Jana Matejki może odmienić losy świata. W 1881 r Jan Matejko namalował „Chrzest Warneńczyka”, który wkrótce stał się najczęściej kradzionym polskim płótnem.

 

Obecnie:

Pasjonującą rozgrywkę o obraz toczą między innymi: hitlerowski grabieżca dzieł sztuki, żydowski antykwariusz z Krakowa oraz dyrektor Muzeum Narodowego.

Tajemnicę obrazu tropi również prokurator IPN Jakub Kania. Wpada na trop związku płótna Matejki z islamską przepowiednią arby, według której co 444 lata czterech wybrańców zyska szansę pojednania islamu z chrześcijaństwem. Jednym z nich jest polski król Władysław Warneńczyk, któremu pojednanie się udało, ale tylko na trzy dni, zanim nie zerwano pokoju w Segedynie.

 

 

Luty 2018 r: Zimowisko Lidzbark Warmiński

Wiele wskazuje na to, że losy obrazu mogą być powiązane z terenami Warmii. Czy harcerze będą w stanie pomóc prokuratorowi Jakubowi Kania wyjaśnić zagadkę obrazu i stawić czoła współczesnej organizacji, która zrobi wszystko, aby udaremnić spełnienie przepowiedni?

 

Gdzie?  Lidzbark Warmiński (Ośrodek Zacisze Leśne)

Kiedy?  05-10.02.2018r.

Dla kog?  Zuchy i harcerze z hufca ZHP Rumia

Za ile?  470 zł

 

 

Oprócz fabuły będziemy wspólnie się bawić, odwiedzać ciekawe miejsca (np. Frombork, Termy Warmińskie, Zamek Krzyżacki), zdobywać stopnie i sprawności. Mamy jeszcze wolne miejsca! Zapraszamy!

 

Komendant zimowiska hm. Mariusz Piotrowski tel.: 517 948 737

Dokumenty do pobrania