III Przegląd Teatrzyków Zuchowych w Redzie pt. „Byli sobie podróżnicy”

III Przegląd Teatrzyków Zuchowych w Redzie pt. „Byli sobie podróżnicy”

III Przegląd Teatrzyków Zuchowych w Redzie pt. „Byli sobie podróżnicy”

W piątek 9 marca o godzinie 17.00 sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej Nr 3 w Redzie zamieniła się w teatr, który zgromadził blisko 200 osób. Odbył się tam III Przegląd Teatrzyków Zuchowych w Redzie pt. „Byli sobie podróżnicy”. Jako gość specjalny wystąpił artysta peruwiański Ricardo, który zaprezentował repertuar piosenek z Ameryki Południowej, zagrał na ludowych instrumentach i rozgrzał wszystkich młodych wykonawców przed występem.


Na scenie wystąpiło pięć grup aktorskich: 22 Gromada Zuchowa „Dzielni Odkrywcy” z Rumi, 20 Gromada Zuchowa z Redy, 28 Gromada Zuchowa „Stumilowy Las” z Redy, pion zuchowy z 13 Harcerskiej Drużyny Zielonych Beretów z Rumi oraz 11 Gromada Zuchowa „Odkrywcy Kosmosu” z Wejherowa. Zuchy przeniosły publiczność w dalekie kraje. Była opowieść o przygodach Koziołka Matołka w Chinach, lekcja geografii o różnych krajach i kontynentach, podziwialiśmy dzikie tańce ludu Czarnego Lądu i dalekich Indii oraz piękne kostiumy i choreografię.

Zuchy oklaskiwała gromadnie zabrana publiczność, która nie szczędziła oklasków i okrzyków zachwytu. Obradowało też trzyosobowe jury, które po bardzo długich i ciężkich naradach postanowiło nagrodzić wszystkich artystów i przyznać każdej grupie pierwsze miejsce. Na przegląd zawitali również podróżnicy z Urzędu Miasta w Redzie: pan Burmistrz Krzysztof Krzemiński i pani Burmistrz Teresa Kania. Dzięki wsparciu Urzędu Miasta w Redzie wszyscy artyści otrzymali drobne upominki, a na głodnych i spragnionych czekał słodki bufet z ciastami i napojami. Organizatorem przeglądu był Harcerski Szczep Leśnego Wampum Reda z hufca ZHP Rumia, a komendantem przeglądu pwd. Konrad Piotrowski. Nad oprawą muzyczną i techniczną czuwał pan Andrzej Dąbrowski „Solo Band”.

Tekst: phm. Aleksandra Piotrowska

Foto:  Hanna Hałuszczak, Patrycja Parulska, Aleksandra Piotrowska, Daria Zocholl