“Siebie Warci” i Festiwal Twórczości Morskiej “Buchta”

"Siebie Warci" i Festiwal Twórczości Morskiej "Buchta"

“Siebie Warci” i Festiwal Twórczości Morskiej “Buchta”

W dniach 15-16 czerwca w Jastarni odbył się Festiwal Twórczości Morskiej “Buchta”, w którym brał udział zespół “Siebie Warci”, co prawda sam zespół nie występował, lecz wystawił trójkę solistów: Adasia, Dominikę i Zuzię.
Adaś, który ma 10 lat zrobił furorę na tegorocznym festiwalu wykonując piosenkę “Taniec Marynarzy” na akordeonie. Z kolei Dominika miała silne wsparcie w postaci chórków, czyli pozostałych członków naszego zespołu.
Natomiast Zuzia sięgnęła do dawno zapomnianych utworów z repertuaru naszego zespołu. “Czas mglistych poranków” oraz “Diabliszcze” skłoniły widownię do refleksji. Oczywiście praca naszych solistów została nagrodzona:

– Adaś zdobył wyróżnienie w kategorii harcerze,
– Dominika zajęła III miejsce w tej samej kategorii
– Zuzia zdobyła II miejsce w kategorii harcerze starsi

Za tak wspaniałe przygotowanie nasi szefowie, Czesiu i Wojtek również zostali nagrodzeni.
Nie zapomniano również o wyróżnieniu pracy chórków oraz osób grających na instrumentach, a oprócz tego wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali pamiątkowe koszulki.

phm. Magdalena Jaks