Harcerski Start rozpoczęty!

Harcerski Start rozpoczęty!

Harcerski Start rozpoczęty!

W sobotę w rozpoczęciu nowego roku harcerskiego wzięło udział 80 zuchów, harcerzy, wędrowników i instruktorów z naszego hufca. Trasa była krótka , obfita w rożne dziwne zadania, ale udana. Troszkę padało, ale to nikogo nie powstrzymało od dobrej zabawy. Wszystkie drużyny wypełniły swoje zadania startowe, a nie były one wcale łatwe, np nakręcenie niemego filmu instruktażowego “Jak zamknąć słonia w lodówce” poszło 20 RDHCzB oskarowo.

6 RWDH wprawdzie z lekka pokiereszowała narty, ale znalazła pudło pysznych truskawek (dodajmy, ze w połowie września 🙂 i ułożyła nowa piosenkę, zuszki zrobiły przepiękny bukiet z darów lasu, który stoi w biurze komendy.

13 HDZB znalazła 10 punktów strategicznym w Rumi, którymi okazały się sklepy mięsne, druh “130” z harcerzami z próbnej nakręcili wywiad z mieszkańcami Rumi o tym, jak nas widzą w mieście.

17 RDH zrobiła niezłego bałwana w lesie i ma na to dowody w postaci sesji fotograficznej, a 7 RDH poubierała się w strażackie stroje bojowe i sporządziła dokumentację fotograficzną na tle wozu bojowego.

10 HDCzB namalowała autoportret z dh Asią na czele, a nad wszystkimi czuwał dh komendant wraz ze swoimi zastępczyniami oraz sztab w osobie 24 DWCzB. Pożegnaliśmy się przy ognisku z kiełbaskami w Dom u Harcerza oraz apelem, gdzie rozdano nagrody w postaci bluz polowych i plakietek.