Złaz drużyn Cz.B.

Złaz drużyn Cz.B.

Złaz drużyn Cz.B.

W dniu 12.01.2013 odbył sie złaz drużyn Czerwonych Beretów naszego hufca organizowany przez Krąg Instruktorski Cz. B. Miał on na celu sprawdzenie umundurowania, integracje miedzy drużynami, a przede wszystkim dobrą zabawę.

Złaz rozpoczął sie zbiórką o godz. 10 przy Trzech Buczkach. Po krótkiej  musztrze  w śniegu po kolana, drużyny zostały pomieszane w patrole 3 osobowe, zostali wybrani patrolowi, którzy otrzymali tzw. pakiet startowy:  ładownice, w której był opatrunek osobisty i słowa piosenki, której musieli się nauczyć do końca złazu.
Patrole zostały wysłane na punkty:

1. punkt strzelecki znajdował sie na Górze Markowca: trzeba było trafić w tarcze z 2 rodzai wiatrówek, w między czasie trzeba było odpowiadać na zadawane pytania o Cichociemnych, Następnie był punkt strzelecki do 3 celów z markerów paintbalowych (niestety po oddaniu kilku strzałów markery zamarzły i było koniec zabawy, ale można było strzelać na sucho)

2.  zjazd na linach:  spodobało się to  większości tak bardzo, że zjeżdżali po dwa razy.

Po wykonaniu zadań na punktach, harcerze udali się w patrolach wraz z opiekunami do Domu Harcerza, gdzie dh. Kasia przygotowała ognisko i ciepłą herbatę. Wszyscy mogli sie ogrzać i pośpiewać. Podczas ogniska dh. Tadeusz opowiedział krotką gawędę o cichociemnych, dh. Andrzej zagrał „Czerwony Berecik”, a wszyscy, którzy po drodze nauczyli się słów piosenki, zaśpiewali wspólnie z instruktorami z Kręgu Cz. B. Na koniec dh. Kasia zaśpiewała piosenkę o Majorze Ponurym…

Na zakończenie złazu drużynowi wraz z drużynami mogli obejrzeć sprzęt wojskowy i ubrać sie w kamizelki taktyczne, hełmy, nakolanniki, kajdanki,  dotknąć atrapy pistoletów, itp. Wszystkie drużyny porobiły sobie pamiątkowe zdjęcia i wyruszyły do domów.

 Złaz zakończył się ok godz 14.

 phm Leszek Iwiński