We wtorek zakończył się Obóz Harcerski “Cesarstwo Rzymskie”

We wtorek zakończył się Obóz Harcerski "Cesarstwo Rzymskie"

We wtorek zakończył się Obóz Harcerski “Cesarstwo Rzymskie”

We wtorek zakończył się w Potęgowie Obóz Harcerski “Cesarstwo Rzymskie”. Obóz trwał od 28.06 do 8.07, wzięło w nim udział 32 uczestników w tym 31 harcerzy z naszego hufca.

Pogoda była zmienna ale gdy tylko świeciło słońce korzystaliśmy z kąpieliska, kajaków i żaglówki. Udaliśmy się całym obozem na Zamkową Górę, gdzie zbieraliśmy jagody na wieczorną ucztę z naleśnikami.

Odwiedziliśmy rzymską osadę w Oskowie, gdzie jest największy na świecie koń trojański, następnie pojechaliśmy do Sea Park w Sarbsku, gdzie oglądaliśmy karmienie i sztuczki kotików, zwiedziliśmy piracki galeon oraz wrak do góry nogami. Byliśmy też w Lęborku, tam w muzeum obejrzeliśmy film historyczny o tym mieście i zrobiliśmy zakupy w Biedronce.

W trakcie obozu uprowadzono nam dh. Misia, musieliśmy się ewakuować, zbudować nową osadę i uwolnić naszego komendanta. Odbyły się śluby obozowe, ognisko na wodzie, rzymskie igrzyska sportowe, walki gladiatorów a nawet bitwa na skarpetki.

7 harcerzy z 21 HDCzB złożyło przyrzeczenie harcerskie, 13 osób zdobyło nowe stopnie i przyznano 19 różnych sprawności. Uczestnicy to głównie harcerze z 21 HDCzB, 11 DHCzB, był też Dawid z 7 DH oraz 3 zuchy z 20 RDHCzB Reaktywacja.

Dziękujemy za pomoc i pracę na obozie dh. Karolinie z 20, dh. Antkowi i dh. Konradowi z 21 oraz dh. Kacprowi z 6 RWDH. Dziękujemy również dh. Ali, dh. Magdzie oraz dh. Iwinowi, którzy nas odwiedzili w trakcie obozu i przeprowadzili zajęcia.
Do zobaczenia we wrześniu 🙂

Dh. Ola oraz dh. Misiu