Wspomnienia z obozu żeglarskiego

Wspomnienia z obozu żeglarskiego

Wspomnienia z obozu żeglarskiego

Gdzie ta keja przy niej ten Jacht -gdzie ta keja wymarzona w snach
W każdej chwili płynę w taki rejs tylko gdzie to jest …………..

Te słowa piosenki na długo pozostaną w pamięci uczestników obozu żeglarskiego – po prostu tak wpadły im w ucho, że każdy nucił melodię tej piosenki. Przygoda po żeglarsku pod okiem doświadczonego kapitana „GROSZKA”, którego w środowisku Rumskiego żeglarstwa nie trzeba przedstawiać, rozpoczęła się od podstaw żeglarstwa: budowa łodzi – kajaków – manewrowanie pod żaglami – nauka węzłów – wiosłowanie a następnie pierwsze samodzielne kroki na pucku – omedze pod żaglami.

Harce w terenie, nocne ogniska, desant wodny, noc strachów, gry i zabawy w lesie i wodzie. Wszystkie te przygody przeżyli uczestnicy obozu, które doprowadziły ich do uroczystego ślubowania NEPTUNOWI –miłości obozowe zakończone ślubami.

W ostatni dzień obozu przed wejściem do autokaru gdy popłynęły słowa piosenki „…zapomnisz czy za rok czy za dwa – zapomnisz obóz tak krótko trwa…..” prawie wszystkim popłynęły łzy ……….