V Przegląd Teatrzyków Zuchowych “Na Wyspach Bergamutach”

V Przegląd Teatrzyków Zuchowych "Na Wyspach Bergamutach"

V Przegląd Teatrzyków Zuchowych “Na Wyspach Bergamutach”

W sobotę (5.06.2021) w auli Szkoły Podstawowej nr 4 w Redzie odbył się coroczny Przegląd Teatrzyków Zuchowych, organizowany przez Harcerski Szczep Leśnego Wampum Reda we współpracy z Urzędem Miasta w Redzie.

 

Podczas tej edycji zuchy występowały pod hasłem “Na Wyspach Bergamutach”. Dzięki fenomenalnym umiejętnościom aktorskim zuchów z 28 Gromady Zuchowej oraz kultowym wierszom autorstwa Jana Brzechwy, widownia przeniosła się na moment w świat baśni i fantazji. Po gromkich brawach młodzi adepci sztuki teatralnej ustąpili miejsca na scenie grupie Ananasków ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Rumi, która to zaśpiewała piękną piosenkę “Jesteś Mamo skarbem mym” z dedykacją dla wszystkich mam. Gdy opanowaliśmy łzy wzruszenia na scenę kolejno wychodzili nasi mali artyści solowi, a najmłodszy z nich miał zaledwie cztery lata! Kiedy emocje publiki były już nie do okiełznania, przyszła pora na krótką przerwę, podczas której zarówno występujący jak i widzowie udali się do stołówki na poczęstunek w postaci świeżych pączków i drożdżówek, owoców oraz napojów. Beztroską przerwę po około 20 minutach przerwał, tym samym informując o jej końcu, swoim koncertem muzycznym, odpowiadający za oprawę dźwiękową i artystyczną – pan Marek. Wszyscy wrócili na aulę słuchając popularnych piosenek granych na żywo. Na ostatnią, zagadkową, atrakcję dnia wszyscy czekali z niecierpliwością. Szczerze mówiąc, euforia najmłodszych oraz błysk w oczach ich rodziców był nie do opisania, gdy tylko na scenę wszedł iluzjonista. W trakcie swojego występu pokazał nie tylko swoje najlepsze sztuczki, ale też zdradził kilka najpilniej strzeżonych sekretów. Nic więc dziwnego, że schodząc ze sceny otrzymał owację na stojąco.

 

Niestety, wszystko ma swój koniec. Tak też było z Przeglądem Teatrzyków Zuchowych. Każdy występujący otrzymał nagrodę oraz dyplom uczestnictwa, oprócz tego upominki znalazły się również dla najmłodszych widzów. Na zakończenie wszyscy stanęli do wspólnego zdjęcia.

 

Dziękujemy wszystkim za przybycie, dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 4 za gościnność oraz Urzędowi Miasta w Redzie za dofinansowanie zadania, bez Was by się nie udało! Największe podziękowania kieruję do druhny Alicji Nowosadzkiej, która z ramienia naszego szczepu kierowała organizacją oraz przebiegiem całych Teatrzyków! Tegoroczny przegląd możemy zaliczyć do zdecydowanie udanych. Widzimy się za rok!

phm. Konrad Piotrowski HR
Komendant Harcerskiego Szczepu Leśnego Wampum REDA