SCOUT SONG – Piosenki ze starego plecaka

SCOUT SONG - Piosenki ze starego plecaka

SCOUT SONG – Piosenki ze starego plecaka

W sobotę 14 listopada odbył się w Domu Kultury Janowo Festiwal Piosenki Harcerskiej “SCOUT SONG – Piosenki ze starego plecaka”. Wzięło w nim udział ponad 250 uczestników: zuchów i harcerzy z naszego rumskiego hufca oraz zespoły z Ustki i rumskich szkół.

Uczestnicy prezentowali się w rożnych konkurencjach: pląs, piosenka harcerska, piosenka żeglarska, występy solowe i duety. Wszyscy chętnie brali udział we wspólnym śpiewaniu i pląsaniu. Ponieważ poziom prezentacji był bardzo wysoki i wyrównany, jury czekało ciężkie zadanie i przyznało pierwsze miejsca nagrody i dyplomy w różnych kategoriach.

Każda drużyna i gromada, która przystąpiła do konkursu otrzymała nagrodę w postaci gitary, oraz dyplomy, słodkości i drobne upominki dla najmłodszych wykonawców. Nagrody były wspaniałe, ufundował je Burmistrz Miasta Rumi.

Dlaczego tak wielkim zainteresowaniem cieszy się festiwal harcerski? Bo harcerstwo to wspaniała zabawa, a piosenka to element wychowawczy. Harcerskie ognisko bez gitary i śpiewu nie miałoby żadnego uroku. Organizatorzy przygotowali piękną dekorację, a prowadzący  dh. Kinga i dh. Krystian zapewnili świetną atmosferę. Dom Kultury Janowo jak co roku ugościł wykonawców i zaproszonych gości, za co serdecznie dziękujemy.