Wakacje dobiegły końca

Wakacje dobiegły końca

Wakacje dobiegły końca

Wakacje dobiegły końca, a harcerze i zuchy wciąż wspominają czas spędzony na Stanicy Harcerskiej w Piecniku. Na dwutygodniowy obóz wybrali się razem Harcerski Szczep Leśnego Wampum Reda, 17 Rumska Drużyna Harcerska im. Krystyny Krahelskiej oraz 162 Gdyńska Drużyna Harcerska “Vabadus”.

Podczas obozu zuchy i harcerze zdobywali nowe sprawności i tropy. Szlifowali swoją wiedzę w zakresie pierwszej pomocy, terenoznawstwa i innych technik harcerskich. Dowiedzieli się ważnych i przydatnych rzeczy o uzależnieniach. Pełnili wartę, spotykali się przy ognisku, wspólnie śpiewali i pląsali. Obok zajęć typowo leśnych były też wycieczki i zajęcia artystyczne. Cały dzień spędzili w Poznaniu, gdzie poznali legendę o koziołkach, wzięli udział w warsztatach z pieczenia rogali świętomarcińskich i zwiedzili stare zoo.

 

Harcerze starsi na zaproszenie Ośrodka Kultury w Mirosławcu odwiedzili piknik rodzinny nad jeziorem, podczas którego zachęcali mieszkańców do wspólnego śpiewania piosenek. Wzięli również udział w turnieju siatkówki plażowej, w którym zajęli trzecie miejsce i zdobyli puchar!

 

Podczas obozu odbyła się również wędrówka do Dzikiej Zagrody w Jabłonowie, gdzie można był obserwować rysie oraz stado żubrów, a te ostatnie nawet nakarmić.
Obóz również pojechał na wycieczkę do parku linowego w Rudnicy oraz na basen do Wałcza. Były kąpiele w Jeziorze Piecnickim, spanie w szałasach i szykowanie kolacji na ognisku. Mnóstwa zabawy dostarczył konkurs „Mam Talent” oraz śluby obozowe. Kazdy mógł zaprojektować własny wzór koszulki i zabarwić ją farba z pistoletu na wodę. Kilku harcerzy złożyło Przyrzeczenie Harcerskie, a wszyscy wrócili bogatsi o nowe przyjaźnie i doświadczenia.

 

Dzięki dofinansowaniu z Budżetu Miasta Redy harcerze i zuchy mieli możliwość skorzystania z wielu atrakcji oraz poznania ciekawych miejsc. A teraz, wypoczęci, mogą zacząć nowy rok harcerski.

 

hm. Aleksandra Piotrowska