20 Redzka Drużyna Harcerska Czarnych Beretów – Szczepu Rekatywacja

20 Redzka Drużyna Harcerska Czarnych Beretów - Szczepu Rekatywacja

20 Redzka Drużyna Harcerska Czarnych Beretów – Szczepu Rekatywacja

20 Redzka Drużyna Starszoharcerska Czarnych Beretów powstała we wrześniu 2016 roku. Wywodzi się z pionu starszoharcerskiego  20 Redzkiej Drużyny Harcerskiej Czarnych Beretów “Reaktywacja”, która przerodziła się w Szczep Reaktywacja. Nasza drużyna czynnie współpracuje z 20 Gromadą Zuchową oraz 20 Redzką Drużyną Harcerską.

Harcerze Starsi odnoszą wiele sukcesów. Od początku swojej działalności dwukrotnie wygrywali Spartakiadę Drużyn Wodnych i Żeglarskich na trasie starszoharcerskiej oraz zwyciężyli Rajd Śladami Przeszłości Gdańska. Jedną z nagród był rejs na S/Y Warszawskiej Nike dla 12 harcerzy! Członkowie drużyny chociaż noszą szare i zielone mundury, szkolą się żeglarsko. W większości posiadają uprawnienia żeglarza jachtowego oraz realizują długoterminowy projekt budowy jachtu typu Omega. W czerwcu 2017 roku pojechali do Niemiec na międzynarodowy zlot skautów InterCamp. W roku szkolnym Harcerze biorą udział w wielu rajdach, biwakach i warsztatach. W okresie wakacji jeździmy na zimowiska, obozy letnie oraz rejsy śródlądowe.

Zdjęcia z naszych wyjazdów można obejrzeć na naszym fanpage’u https://www.facebook.com/SzczepReaktywacja/.

20 Redzka Drużyna Harcerska Czarnych Beretów - Szczepu Rekatywacja

Nasze zbiórki odbywają się w każdy wtorek o godzinie 17.00 do 19.00 w szatniach Gimnazjum nr 1 w Redzie, na ulicy Łąkowej 36/38.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Drużynowa: pwd. Zuzanna Roś

Tel.: 791 743 567

Email: Zuzanna.ros@zhp.net.pl

 

Przyboczny: pwd. Adrian Bardo

Tel.: 504 488 482

Email: Adrian.Bardo@zhp.net.pl