Obóz „Włóczykije Północy”

Obóz „Włóczykije Północy”

Obóz „Włóczykije Północy”

Baza w Pogorzelicy położona na malowniczym Wybrzeżu Rewalskim, 500 m od morza, 300 metrów od stacji kolejki wąskotorowej, w pobliżu jeziora Liwia-Łuża stanowiącego rezerwat ptaków wodnych.

Bliskość kolejki wąskotorowej umożliwia zwiedzanie atrakcyjnych miejsc tuż przy jej trasie, i tak są to: motylarnia w Niechorzu, latarnia morska w Niechorzu, Park Miniatur Latarni Morskich, Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu, wystawa Nadmorskiej Kolei Wąskotorowej, Park Wieloryba w Rewalu, kościół neogotycki w Trzęsaczu.

Ta wyjątkowo atrakcyjna okolica i możliwość jej zwiedzania w bardzo dostępny sposób (odległości od dworców do 10 minut) jest dużym atutem dla zorganizowania bardzo ciekawego programu obozu.

Wyposażenie Bazy to: stołówka na 100 osób, prysznice z ciepłą i zimną wodą, WC jak w domu, boiska piłki nożnej i siatkowej, sprzęt audio-video. Miejsca do spania to namioty 10 osobowe (do zamieszkania dla 6 osób), łóżka kanadyjki, regały, po 3 koce.
Planowana wielkość naszego podobozu “Włóczykije Północy ” do 25 osób, w tym kadra kwalifikowana 3 osoby. Struktura obozu to 3-4 zastępy.
Możliwość zdobywania licznych sprawności i podwyższenia stopni harcerskich. Ciekawe walory obozowania umożliwią poszerzenie wiedzy o tematyce morskiej i przyrodniczej, uprawianie sportu, a doskonały klimat ma dobry wpływ na zdrowie.
Koszt obozu 710 zł, płatne w 3 ratach: 200 zł do 10 maja, 200 zł do 5 czerwca i reszta (310 zł) do 20 czerwca.

Planowany wyjazd z Rumi koleją do Kołobrzegu w dniu 04.07.2017 (dokładna godzina wyjazdu będzie podana po ogłoszeniu nowego rozkładu jazdy, po 11.06.2017).

Powrót do Rumi w dniu 14.07.2017 po południu, godzinę podamy po 11.06.2017.
Miejsce zbiórki przed wyjazdem i po przyjeździe to peron 1 Dworca Głównego w Rumi.
W dniu wyjazdu otrzymamy w Bazie obiadokolację, a na powrót suchy prowiant na drogę.
Dojeżdżamy koleją do Kołobrzegu i stamtąd zamówionym autobusem jedziemy 42 km do Bazy Hufca ZHP Ziemi Wadowickiej w Pogorzelicy.

Więcej informacji: komendantka obozu hm. Zofia Borakowska tel.: 601 202 625

Zapraszamy!

Termin obozu: od 4 do 14 lipca 2017 r.
Miejsce: HBO Pogorzelica (zachodniopomorskie)
Koszt obozu: 710 zł.

Pobierz dokumenty: Karta kwalifikacyjna oraz Warunki Uczestnictwa