Obóz Hufca „Akademia Superbohaterów”

Obóz Hufca „Akademia Superbohaterów”

Obóz Hufca „Akademia Superbohaterów”

W trakcie obozu zuchy i harcerze wczują się w fabułę „Superbohaterów”. Podczas każdego obozowego dnia będziemy przełamywać kolejne słabości i będziemy doskonalić to w czym jesteśmy dobrzy. Pokażemy, że superbohaterami nie są komiksowe postacie z nieludzkimi mocami, a każdy człowiek, który jest w czymś dobry i jest w stanie pomóc innym.

Uświadomimy, że w polskiej historii wielu jest superbohaterów o których warto pamiętać – żołnierze AK, powstańcy, Szare Szeregi. Każdy obozowy dzień rozpoczyna się zaprawą poranną, aby zwiększać tężyznę fizyczną dzieci i młodzieży. W ciągu dnia dzieci uczestniczą w zajęciach programowych, podzielonych na 3 bloki – przedpołudniem, popołudniu, wieczorem. Obóz rozpocznie się pionierką – uczestnicy będą budować sobie bramę, ogrodzenie, tablicę ogłoszeń; to sprawi, iż dzieci zintegrują się ze sobą, rozwiną zdolności manualne.

Korzystając z tego, iż baza obozowa mieści się nad morzem, dzieci będą uczyć się bezpiecznego wypoczynku nad wodą. Na plaży będzie obecny ratownik, więc dzieci będą mogły korzystać z kąpieli wodnej. Co drugi dzień wieczorem planujemy ognisko tematyczne o naszych polskich bohaterach.

Podczas życia obozowego uczestnicy będą szkolić różne techniki harcerskie: terenoznawstwo, pierwszą pomoc przedmedyczną, pionierkę, biegi na orientację, zwiad terenu. Oprócz tego w program będziemy wplatać gry fabularne, zajęcia artystyczne, zawody sportowe. Planowane są także dwie wycieczki – do parku dinozaurów w Łebie, gdzie dzieci i młodzież będą mogły poznać historię świata oraz wycieczkę na spływ kajakowy gdzie uczestnicy obozu będą mogli przeciwstawić się żywiołowi wody.
Informacje u komendantki obozu dh phm. Patrycji Jabłonskiej.
Zapraszamy do Akademii Superbohaterów!

Miejsce: harcerska baza Obozowa Hufca Lębork w Szklanej Hucie ( koło Białogóry)
Termin: harcerze: 3.07. – 17.07.20176r.
Koszt: 790 zł (przy rezerwacji miejsca do 15.05) / 850 zł

Karta kwalifikacyjna oraz warunki uczestnictwa poniżej.

Warunki uczestnictwa

Karta kwalifikacyjna HARCERZE

Karta kwalifikacyjna ZUCHY