HBO Potęgowo

Jest takie miejsce, gdzie na zuchów i harcerzy czeka moc niezapomnianych przygód. Tam zawiązują się przyjaźnie niekiedy na całe życie. Tam harcerze zdobywają stopnie i sprawności. Tam zakwitła niejedna harcerska miłość.

Tam również i Ty możesz zapisać swoją historię…

Baza Obozowa Hufca ZHP Rumia w Potęgowie


W lesie, niedaleko letniskowej kolonii kaszubskiej Potęgowo, w gminie Linia na północnym skraju Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, gdzie łączy się jezioro Potęgowskie z jeziorem Czarnym mieści się baza harcerska hufca ZHP Rumia. W kierunku wschodnim w kompleksie Lasów Mirachowskich znajdują się rezerwaty przyrody: Jezioro Lubogoszcz, Szczelina Lechicka i Żurawie Błota. Na południu wznosi się wzgórze „Zamkowa Góra”, na którym ustawiono taras widokowy. Z tarasu rozciąga się przepiękny widok na sześć jezior: Kamiennickie, Junno, Czarne, Białe, Odnoga oraz Potęgowskie. W okolicy znajduje się Szlak Kaszubski. Jak mówią mieszkańcy, to najpiękniejszy szlak na całym Pojezierzu Kaszubskim. Szlaki piesze, rowerowe, kajakowe czekają aby zachwycić pięknem lasów, rzek i jezior.


Wśród tych pięknych okolic, latem las rozbrzmiewa śpiewem harcerzy, pląsami zuchów. Po jeziorach pływają żaglówki, kajaki, łodzie a w nich uczestnicy obozów aktywnie spędzają czas, ucząc się podstaw wiosłowania i żeglowania.
Troszeczkę dalej czekają: Oskowo z rzymską faktorią i Koniem Trojańskim, Tuchlino z Egzotycznym Parkiem Edukacyjnym, Lębork ze Starym Miastem, Strysza Buda z parkiem miniatur, Sierakowice z ołtarzem papieskim, nadmorska Łeba z parkami rozrywki, Szymbark z odwróconym domem, najdłuższą deską na świecie i innymi atrakcjami. Oj, wiele by jeszcze pisać… a to wszystko w promieniu ok. 50 km od bazy.


Zapraszamy więc do nas zuchy, harcerzy młodszych i starszych, wędrowników, instruktorów, jak też osoby niezrzeszone w ZHP. Możecie zorganizować tu obozy, kolonie zuchowe, zielone szkoły, kursy i szkolenia. Oprócz namiotów dysponujemy pokojami i domkami letniskowymi (w standardzie harcerskim). Przyjeżdżajcie i piszcie swoją historię…


Na bazie znajduja się domk,i typu szałas, pokoje 2 – 3 osobowe, sanitariaty. Do dyspozycji namioty typu wysoka dycha, NS oraz Aladyn. Jest przystań żeglarska z łódkami, żaglówkami oraz kajakami, stołówka na ok. 100 osób oraz mała świetlica.

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu – komendant bazy hm. Mariusz Piotrowski tel.: 517 948 737

Harcerska Baza Obozowa w Potęgowie nad jeziorem Potęgowskim i Jeziorem Czarnym zaprasza od maja do października.


Adres: HBO Potęgowo nad Jez. Czarnym
84-223 Linia

Strona na facebooku: https://www.facebook.com/HBOPotegowo