Hufiec

Dom Harcerza został oddany do użytkowania w grudniu 1999 roku. Budowa trwała 5 lat, jest to obiekt zbudowany według nowoczesnych technologii, posiadający pełne zaplecze sanitarno – żywieniowe dla 45 osób. Na parterze umieszczona jest sala kominkowa, szatnia, zaplecze kuchenne, węzeł sanitarny, pokoje sypialne oraz biuro Komendy Hufca. Na piętrze zlokalizowane zostały pokoje sypialne, węzeł sanitarny, apartament dla gości, oraz Harcerski Klub Krótkofalowców SP 2 ZCE. Budynek jest zlokalizowany na działce 2800 m kw. na której znajduje się parking, krąg na ognisko, mini amfiteatr i zespół magazynowy. Osobno usytuowane są: harcówka – domek typu szałas oraz domek murowany z węzłem sanitarnym /6 osobowy/. Dom Harcerza “LILIJKA” serdecznie zaprasza wszystkich turystów, harcerzy, instruktorów. Nasza siedziba znajduje się w przepięknym mieście Rumi i stanowi doskonałą bazę wypadową do Trójmiasta i Kaszub Północnych. W mieście można obejrzeć piec do wytopu żelaza sprzed 2 tys. lat, ruiny gotyckiego kościoła, 200 letni cmentarz, neorenesansowy kościół z częściowo barokowym wyposażeniem, dwór z początku XIX w. i dwa stare młyny.

Najciekawszą atrakcją turystyczną jest największa w Europie kolekcja kaktusów państwa Hinz, licząca 7,5 tys. gatunków i odmian, ponadto atrakcją dla najmłodszych jest działające w kaktusiarni mini zoo zwierząt pustynnych.
Zwiedzanie miasta i okolic ułatwiają trzy oznakowane trasy rowerowe. Ciekawostką dla zwiedzających i pamiątką ostatniej wojny są poniemieckie bunkry. Jeden znajduje się na szczycie góry Markowca.
Rumia to także doskonałe połączenia komunikacyjne z całym Trójmiastem i Szczecinem, przyjazna atmosfera, malownicze lasy o charakterze naturalnym.
Dom Harcerza jest bazą całoroczną, posiada ogrzewanie ekologiczne na olej opałowy. Istnieje możliwość wzbogacenia programu w zależności od potrzeb np. pieczenie dzika na ognisku, wycieczką autokarową na Półwysep Helski lub do Gdańska. Oferujemy również pomoc w znalezieniu dobrego przewodnika turystycznego po okolicy. Dla drużyn harcerskich proponujemy wzbogacenie programu o udział w imprezach organizowanych przez nasze środowiska harcerskie.

Miasto Rumia jest położone na malowniczym terenie Pradoliny Redy, który charakteryzuje się urozmaiconym terenem z dużą ilością zalesionych wzniesień. Na tym terenie położone są szlaki turystyczne prowadzące przez Trójmiejski Park Krajobrazowy.