Jak zapisać dziecko do harcerstwa?

W ZHP pracujemy w pionach metodycznych podzielonych ze względu na wiek dzieci:

  • 6-10 lat (klasy 0-3 szkoły podstawowej) – zuchy
  • 10-13 lat (klasy 4-6 szkoły podstawowej) – harcerze,
  • 13-16 lat harcerze starsi,
  • 16-21 lat (szkoła ponadpodstawowa) – wędrownicy.

W zakładce O NAS/DRUŻYNY HUFCA znajdują się krótkie opisy wszystkich drużyn działających w naszym hufcu czyli na terenie Redy i Rumi, wraz z kontaktem do drużynowego oraz terminami zbiórek Zachęcamy do zapoznania się z nimi oraz wybrania jednostki najbardziej Państwu odpowiadającej. Można również napisać do nas na adres: rumia@zhp.pl, na facebooku: https://facebook.com/Hufiec-ZHP-Rumia-im-I-Brygady-Pancernej-WP-250727341674862/ lub zadzwonić, tel. do komendantki  512 008 188.

 

Zapraszamy również do biura Komendy Hufca ZHP Rumia w Domu Harcerza przy ul. Włókienniczej 14 A (główny budynek). Dyżury członków Komendy Hufca odbywają się we wtorki w godzinach 18.30-20.00 po wcześniejszym uzgodnieniu.

 

Od pierwszej zbiórki dziecku musi posiadać zgodę rodziców na przynależność do ZHP, jak i gdzie to załatwić, pytajmy drużynowego.