Harcerze z Rumi na obozach

Harcerze z Rumi na obozach

Harcerze z Rumi na obozach

Harcerze z rumskiego hufca wracają z obozów wypoczynkowych. Największa grupa przebywała nad jeziorem w Potęgowie.Harcerze z Rumskiego hufca powoli wracają ze swoich obozów. Największa grupa wypoczywała w Harcerskim Ośrodku Centrum Przygody w Potęgowie nad jeziorami : Czarnym i Potęgowskim. Najmłodsze zuchy cały tydzień spędziły na obozie Hokus- Pokus, gdzie czarowały jak Harry Potter, bawiły się w leśne podchody i zwiedziły Park Dinozaurów w Łebie. Miały mnóstwo zajęć artystycznych i uczyły się nowych pląsów i piosenek.

Harcerze z Rumi na obozach

Harcerze z Rumi na obozach

Harcerze z 7 DHCzB z Redy, 13 HDZB z Rumi, 10 HDCzB z Rumi oraz próbnej harcerskiej przy SP 10 w Rumi przez dwa tygodnie zgłębiali tajniki harcerskich technik na obozie „Wyspa Brownse’a”. Był to najliczniejszy obóz – 60 osobowy.

Natomiast 30 harcerzy wzięło udział w dwutygodniowym obozie żeglarskim, 11 z nich na obozie zakończyło półroczny kurs na żeglarza jachtowego i pomyślnie zdało egzamin, a jeden z druhów uzyskał patent sternik jachtowego.

Na obozie korzystali ze sprzętu wodnego: pływanie pod żaglami, na kajakach, kąpiele na strzeżonym kąpielisku pod okiem ratowników WOPR Powiatu Wejherowskiego. Harcerze mieli również zajęcia na ścianie wspinaczkowej, na torze przeszkód, budowali szałasy, przeprawiali się kajakami na drugą stronę jeziora. Zwiedzili okolice Góry Zamkowej i bunkry Gryfa Wejherowskiego, odbyli piesze wędrówki, przeżyli noc duchów i wiele innych atrakcji.

W Potęgowie również odbył się obóz survivalowy, którego uczestnicy mieli naprawdę wiele ekstremalnych przeżyć: sami budowali szałasy i spędzili w nich noc, przeprawiali się kajakami przez jezioro, mieli desant wodny, śluby, tor przeszkód, wspinaczkę oraz mnóstwo zajęć w terenie z nauką posługiwania się mapą i kompasem.

Ostatni turnus w Potęgowie to obóz Przygodowy, uczestnicy mają tu każdy dzień wypełniony inna przygodą: zajęcia z aktorstwa, zajęcia z mapą w terenie, zajęcia na żaglach, igrzyska sportowe, wyjazd do „See Park” z projekcją filmu 5D oraz poznawanie technik obozowych i harcerskich.

17 RDH wybrała się w tym roku do Papierni k. Lipusza w piękne Bory Tucholskie. Oprócz podsumowania całorocznej pracy drużyny, obóz był okazją do zwiedzania okolic: Chojnic, Kościerzyny, okolicznych lasów. Nasi rumscy harcerze ponadto wyróżnili się zdobywając na Igrzyskach Obozowych mnóstwo dyplomów na pierwsze miejsca. I chociaż pogoda nie rozpieszczała, wrócili zadowoleni i uśmiechnięci.

Natomiast 20 RDH Czarnych Beretów „Reaktywacja” z Redy oraz próbna harcerska przy ZSP 3 w Redzie spędziła obóz w Bieszczadach w HBO Nasiczne. Obóz był bogaty w wędrówki po Bieszczadzkim Parku Narodowym, wszelkie gry terenowe i integracyjne oraz zdobywanie sprawności i poszerzanie wiedzy o technikach harcerskich.

Lato jeszcze trwa, wiele drużyn planuje jeszcze biwaki i wyjazdy, ale już tęsknią za wspólnym obozem i wieczorami przy ognisku.

Artykuł pochodzi ze strony:

 Harcerze z Rumi na obozach

http://gwe24.pl/Harcerze-z-Rumi-na-obozach,8767.html