Lato harcerzy z Rumi

Lato harcerzy z Rumi

Lato harcerzy z Rumi

Harcerze z rumskiego hufca wrócili ze swoich obozów. Największa grupa wypoczywała w Harcerskim Ośrodku Centrum Przygody w Potęgowie, nad jeziorami Czarnym i Potęgowskim. Zuchy były zaś na obozie Hokus-Pokus, gdzie czarowały jak Harry Porter, bawiły się w leśne podchody i zwiedziły Park Dinozaurów w Łebie.
Miały mnóstwo zajęć artystycznych i uczyły się nowych pląsów i piosenek. Z kolei harcerze z 7 DHCzB z Redy, 13 HDZB z Rumi, 10 HDCzB oraz próbnej harcerskiej przy SP 10 w Rumi przez dwa tygodnie zgłębiali tajniki harcerskich technik na obozie „Wyspa Brownse’a”.

Lato harcerzy z Rumi

Lato harcerzy z Rumi

– Był to najliczniejszy, 60-osobowy obóz. Natomiast 30 harcerzy wzięło udział w dwutygodniowym obozie żeglarskim, 11 z nich zakończyło półroczny kurs na żeglarza jachtowego i pomyślnie zdało egzamin, a jeden z druhów uzyskał patent sternika jachtowego – relacjonuje Aleksandra Piotrowska, zastępca Komendanta Hufca ZHP Rumia.

Dodajmy, że harcerze mieli również zajęcia na ścianie wspinaczkowej, torze przeszkód, budowali szałasy, przeprawiali się kajakami na drugą stronę jeziora. Zwiedzili okolice Góry Zamkowej i bunkry Gryfa Wejherowskiego, odbyli piesze wędrówki, przeżyli noc duchów i wiele innych atrakcji.

W Potęgowie odbył się także obóz survivalowy, którego uczestnicy sami budowali szałasy i spędzili w nich noc, przeprawiali się kajakami przez jezioro, mieli desant wodny, śluby, tor przeszkód, wspinaczkę oraz mnóstwo zajęć w terenie z nauką posługiwania się mapą i kompasem.

Ostatni turnus w Potęgowie to obóz przygodowy, w ramach którego odbyły się zajęcia z aktorstwa, z mapą w terenie, zajęcia na żaglach, igrzyska sportowe, wyjazd do „See Park” z projekcją filmu 5D oraz poznawanie technik obozowych i harcerskich.

Z kolei 17 RDH wybrała się w tym roku do Papierni koło Lipusza w Bory Tucholskie. Oprócz podsumowania całorocznej pracy drużyny, obóz był okazją do zwiedzania okolic Chojnic i Kościerzyny.

– Nasi harcerze zdobyli na Igrzyskach Obozowych mnóstwo dyplomów, zajmując pierwsze miejsca w wielu konkurencjach. Chociaż pogoda nie rozpieszczała, wrócili zadowoleni i uśmiechnięci – informuje Aleksandra Piotrowska.

Natomiast 20 RDH Czarnych Beretów „Reaktywacja” z Redy oraz próbna harcerska przy ZSP 3 w Redzie spędziła obóz w Bieszczadach, podczas którego odbyły się wędrówki po Bieszczadzkim Parku Narodowym, gry terenowe i integracyjne oraz zdobywanie sprawności i poszerzanie wiedzy o technikach harcerskich.

Artykuł pochodzi ze strony:

Lato harcerzy z Rumi

http://twojagazeta.pl/rumia/6211-lato-harcerzy-z-rumi