39 Rajd Hufca ZHP Rumia

39 Rajd Hufca ZHP Rumia

39 Rajd Hufca ZHP Rumia

Tegoroczny rajd hufca odbył się w dniach 21-22 kwietnia 2012r. Był szczególny, ponieważ rozpoczynał obchody 80-lecia naszego hufca, które przypadają w tym roku.W rajdzie brało udział 19 patroli, na trasie zlokalizowanych było pięć punktów: medyczny, INO (Impreza Na Orientację), pionierki, militarny oraz punkt, w którym przeprowadzany był quiz historyczny z pytaniami dotyczącymi 80-letniej historii harcerstwa w Rumi. Równolegle podczas imprezy na terenie Domu Harcerza w Rumi w ramach Rajdu Hufca odbywał się „Turniej Pancernych” dla najmłodszych zuchów. Zuchy zaczęły króciutkim apelem o 12.00 i wyruszyły do pobliskiego lasu na grę terenową. Przeszły chrzest, na którym malowano twarze, kilkoro złożyło uroczystą Obietnicę Zucha.

Około godz. 16.30 do Domu Harcerza zjechała grupa motocyklistów i harley’owców, po niespełna dwóch godzinach wyruszyli ulicami Rumi w kierunku uroczystego ogniska, które odbyło się na polanie obok Miejskiego Domu Kultury w Rumi. W ognisku uczestniczyło ponad 300 osób. Na zakończenie dnia Komendant Hufca hm Bogdan Formella zaprosił wszystkich do wspólnego puszczenia światełka do nieba. W górę poszybowało 80 pięknych lampionów przy akompaniamencie harcerskiej piosenki i życzeń z okazji 80 lecia hufca.

Na drugi dzień najlepszym wręczono nagrody. I miejsce – puchar przechodni hufca oraz puchar dla najlepszego patrolu otrzymał Patrol Nr 1 z 10 Harcerskiej Drużyny Czerwonych Beretów im gen Sosabowskiego. Również na podium zajmując II miejsce otrzymał Patrol nr II z 10 Harcerskiej Drużyny Czerwonych Beretów im gen Sosabowskiego, III miejsce przypadło dla Patrolu nr 1 z 20 Redzkiej Drużyny Harcerskiej Czarnych Beretów „Reaktywacja”.

Najlepszą harcerką w klasyfikacji indywidualnej została Julia Szymichowska z 20 Redzkiej Drużyny Harcerskiej Czarnych Beretów „Reaktywacja”.

Artykuł pochodzi z portalu gazetakaszubska.pl i jest dostępny w oryginale pod adresem:

http://www.gazetakaszubska.pl/28663/39-rajd-hufca-zhp-rumia-fotorelacja

39 Rajd Hufca ZHP Rumia