Zbiórki żywności w Rumi i Redzie

Zbiórki żywności w Rumi i Redzie

Zbiórki żywności w Rumi i Redzie

Tradycyjnie jak co roku Komenda Hufca ZHP Rumia wraz z Pomorskim Bankiem Żywności, Urzędem Miasta Rumia oraz Harcerskim Ośrodkiem Centrum Przygody organizuje Wielkanocną Zbiórkę Żywności. Odbędzie się ona w dniach 23-25 marca 2012. w godzinach od 8:00 do 20:00 w sklepach i marketach na terenie Rumi i Redy.Wolontariusze będą podczas zbiórki rozdawać ulotki przy barierkach wejściowych na teren sklepu oraz zachęcać kupujących do podzielenia się zakupionymi artykułami spożywczymi z najuboższymi i potrzebującymi mieszkańcami. Żywność będzie składana w specjalnie oznaczonych koszach lub wózkach na terenie sklepu, a wolontariusze i harcerze będą ja układać i segregować.

Zbiórki żywności w Rumi i Redzie

Jak co roku z zebranych produktów harcerze przygotują paczki żywnościowe, które zostaną rozdane podczas Śniadania Wielkanocnego, organizowanego w Domu Harcerza dla najuboższych i samotnych mieszkańców naszego miasta. Tym, którzy nie będą mogli uczestniczyć w śniadaniu, harcerze dostarczą paczki do domów. Idea pomagania sobie w tym przedświątecznym okresie jest nie tylko formą niesienia pomocy bliźniemu, ale również pokazania ludziom, szczególnie młodzieży, na czym polega idea wolontariatu. W zbiórce żywności pomagają nie tylko harcerze ale również uczniowie I LO w Rumi oraz gimnazjaliści z Gimnazjum Salezjańskiego w Rumi.

Zachęcamy również wszystkie osoby, które w tych dniach będą robić zakupy, by podzielić się symboliczną paczką cukru, olejem, dżemem, konserwą, może słodyczami, z tymi, których zwyczajnie na to nie stać. Paczki, które harcerze rozdadzą w Wielką Sobotę podczas Śniadania Wielkanocnego które odbędzie się w Domu Harcerza 07 kwietnia 2012 o godz. 11.00 przynoszą tyle radości i są niejednokrotnie jedyną możliwością na zorganizowanie własnych świąt.

Lista sklepów, w których odbędzie się zbiórka Żywności:

1. Biedronka, Reda ul. Jana Pawła II 4

2. Biedronka, Reda ul. Gdańska 32

3. Polo Market, Reda ul. Gdańska 7

4. Biedronka, Rumia ul. Dąbrowskiego 76

5. Netto, Rumia ul. Dąbrowskiego 2A ZHP RUMIA

6. Delima, /Galeria Rumia/ Rumia ul. Jana III Sobieskiego 14A

7. Zatoka, Rumia ul. Kosynierów 13

8. Tesco Express, Rumia ul. Wybickiego 11A

9. Biedronka, Rumia ul. Kosynierów 55

10. Biedronka, Rumia ul. Grunwaldzka 8

11. Biedronka, Reda ul. Obwodowa 27

12. Auchan, /CH Port Rumia/ Rumia ul Grunwaldzka 108 (niedziela)

Artykuł pochodzi z portalu GWE24.pl i jest dostępny w oryginale pod adresem:

http://gwe24.pl/Zbiorki-zywnosci-w-Rumi-i-Redzie,6935.html

Zbiórki żywności w Rumi i Redzie