Festiwal Piosenki “Po Prostu Harcerskiej”

Festiwal Piosenki "Po Prostu Harcerskiej"

Festiwal Piosenki “Po Prostu Harcerskiej”

Festiwal Piosenki “Po Prostu Harcerskiej” odbył się w Domu Kultury Janowo 19.11.2016 r. Piątek pełen przygotowań, wystrój sceny, ostatnie przygotowania aby w sobotę wszystko przebiegało planowo i sprawnie. 9.00 sobota ruszamy z Festiwalem, w pierwszej części brały udział nasze wspaniałe zuchy, którym kibicowali rodzice i znajomi. Zuchy prezentowały się na scenie wyśmienicie i wielokrotnie otrzymywały gromkie brawa od publiczności, a było ponad 100 osób. Wszystkie zespoły były tak przygotowane, że Jury przyznało wszystkim występującym I miejsca.

I część zakończyła się o godz. 12.00 następnie przerwa do godz. 13.00 aby przygotować się do Festiwalu dla drużyn, zastępów i solistów w wykonaniu harcerzy z Hufca ZHP Rumia. Sztab organizacyjny przygotował scenę, widownię dla 26 wykonawców i 200 uczestników. Dom Kultury Janowo zapełnił się do ostatniego krzesła na widowni.

Punktualnie o 13.00 rozpoczęliśmy Festiwal Po Prostu Harcerski. Uczestnicy prezentowali swoje umiejętności w kategorii piosenka drużyny, piosenka zastępu i solo dowolna. Prezentacje trwały do godziny 16.00, jak śpiewali i się prezentowali przedstawiamy na naszych klipach video i zdjęciach “Było naprawdę super”. I miejsce w kategorii drużyny zajęła 20 drużyna harcerska z Redy, w kategorii zastępy 11 HDCzB i 5 WRDH, natomiast w solistach wyróżnienie otrzymała Natalia z 13 HDZB.

Organizatorzy przygotowali niespodziankę dla zuchów i harcerzy, która wzbudziła podziw i zdziwienie, a był to program Wielkiej Maggi i Iluzji a największym hitem były wyczarowane białe gołąbki, które można było dotknąć i własnoręcznie wyczarować na scenie wspólnie z Magikiem.

Festiwal w takiej atmosferze zakończył się o 17.00 a uczestnicy z nagrodami wrócili zadowoleni do domu. Serdecznie dziękujemy Panu Leszkowi Winczewskiemu, organizatorom, wykonawcom i wspaniałej widowni za atmosferę raz wszystkim dzięki którym ten festiwal mógł się odbyć.

Śpiewać każdy może jeden lepiej, drugi gorzej…
“Najważniejsza jest dobra zabawa i uśmiech dziecka”. Było Super !