Dom Harcerza

Dom Harcerza został oddany do użytkowania w grudniu 1999 roku. Budowa trwała 5 lat, jest to obiekt zbudowany posiadający pełne zaplecze sanitarno – żywieniowe dla 25 osób.

Na parterze umieszczona jest sala kominkowa, sala srebrna,  zaplecze kuchenne, węzeł sanitarny, pokoje sypialne oraz biuro Komendy Hufca. Na piętrze zlokalizowane zostały pokoje gościnne i węzeł sanitarny. Budynek jest zlokalizowany na działce 2800 m kw. na której znajduje się parking, wiata na ognisko, Domek Myśliwski i zespół magazynowy. Osobno Dom Harcerza serdecznie zaprasza wszystkich turystów, harcerzy, instruktorów. Nasza siedziba znajduje się w przepięknym mieście Rumia i stanowi doskonałą bazę wypadową do Trójmiasta i Kaszub Północnych. W mieście można obejrzeć piec do wytopu żelaza sprzed 2 tys. lat, ruiny gotyckiego kościoła, 200 letni cmentarz, neorenesansowy kościół z częściowo barokowym wyposażeniem, dwór z początku XIX w. i dwa stare młyny.

Zwiedzanie miasta i okolic ułatwiają trzy oznakowane trasy rowerowe. Ciekawostką dla zwiedzających i pamiątką ostatniej wojny są poniemieckie bunkry. Jeden znajduje się na szczycie góry Markowca.


Rumia to także doskonałe połączenia komunikacyjne z całym Trójmiastem i Półwyspem Helskim, przyjazna atmosfera, malownicze lasy o charakterze naturalnym.

Dom Harcerza jest bazą całoroczną, posiada ogrzewanie ekologiczne na olej opałowy. Istnieje możliwość wzbogacenia programu w zależności od potrzeb np. pieczenie dzika na ognisku, wycieczką autokarową na Półwysep Helski lub do Gdańska. Oferujemy również pomoc w znalezieniu dobrego przewodnika turystycznego po okolicy. Dla drużyn harcerskich proponujemy wzbogacenie programu o udział w imprezach organizowanych przez nasze środowiska harcerskie.

Miasto Rumia jest położone na malowniczym terenie Pradoliny Redy, który charakteryzuje się urozmaiconym terenem z dużą ilością zalesionych wzniesień. Na tym terenie położone są szlaki turystyczne prowadzące przez Trójmiejski Park Krajobrazowy.

Kontakt: tel. komórkowy: 502 123 664  lub stacjonarny 58 671 08 44.

Dom Harcerza